Elérhetőség: +36307533204
Az elmúlt hónapokban egyre több vállalkozás szembesült azzal, hogy az EPR (kiterjesztett gyártói felelősség) egy újabb adminisztratív és pénzügyi teher, amelyet nem lehet figyelmen kívül hagyni. Egy magyar cég megkeresésére azonban bebizonyítottam, hogy az EPR nemcsak kötelezettség, hanem egy lehetőség is lehet a költségek optimalizálására.
Ebben a blogcikkben bemutatom, hogyan segítettem egy vállalkozásnak több millió forintot megtakarítani, miközben minden előírásnak megfeleltek és elkerülték a súlyos bírságokat.
Egy középvállalkozás keresett meg néhány hónappal ezelőtt, mert kétségbeesetten próbáltak eligazodni az új EPR szabályozásban. Az ügyvezető így fogalmazott:
❝ „Fogalmunk sincs, hogy pontosan mi az EPR, kit érint, mit kell tennünk, és hogyan kerüljük el a bírságokat. Nem akarunk hibázni, de nincs időnk ezzel foglalkozni.” ❞
A problémák rögtön nyilvánvalóak lettek számomra:
✅ Nem volt egyértelmű, hogy a cég pontosan milyen kötelezettségekkel rendelkezik.
✅ Rengeteg papírmunka és adminisztráció hárult rájuk.
✅ Féltek attól, hogy egy NAV-ellenőrzés során bírságot szabnak ki rájuk.
✅ Nem tudták, hogy a regisztrációt hogyan és hol kell elvégezni.
Az idő sürgetett, hiszen a jogszabályi határidők egyre közeledtek.
Miután felmértem az ügyfél helyzetét, azonnal kidolgoztam egy testreszabott megoldást, amely lépésről lépésre segítette őket az EPR rendszerben való eligazodásban.
1. Pontos regisztráció és kötelezettségek feltárása
Először is átvilágítottam a cég tevékenységét, és pontosan meghatároztuk, hogy milyen EPR-kötelezettségeik vannak. Sokan tévesen gondolják, hogy az EPR csak a nagyvállalatokat érinti – holott rengeteg KKV is érintett, akár csomagolóanyagok, elektromos eszközök vagy más termékek forgalmazásával.
2. Adminisztráció átvétele
Mivel a cégvezetőnek és a munkatársaknak nem volt idejük az adminisztrációval foglalkozni, átvállaltam az összes papírmunkát és bevallást. Ennek köszönhetően nem kellett órákon át jogszabályokat böngészniük és űrlapokat kitölteniük.
3. Költségoptimalizálás
Az egyik legfontosabb lépés az volt, hogy újraszámoltam az EPR-díjakat, és segítettem a cégnek megspórolni több millió forintot azzal, hogy optimalizáltuk a bejelentett adatokat. Sok vállalkozás ugyanis feleslegesen többet fizet, mint amennyit kellene, egyszerűen azért, mert rosszul értelmezi a szabályokat.
4. Megfelelés biztosítása és bírságok elkerülése
A jogszabályok szigorúak, és a hatóságok keményen büntetik azokat, akik nem megfelelően teljesítik az EPR-kötelezettségeiket. Garantáltam, hogy az ügyfél minden előírásnak megfeleljen, így biztosan elkerülték a súlyos bírságokat és jogi következményeket.
A közös munka végére az ügyfél nyugodtan hátradőlhetett, mert:
✅ Nem kellett többé aggódniuk az EPR miatt.
✅ Az adminisztrációt teljesen átvállaltuk.
✅ Több millió forintot takarítottak meg a költségoptimalizálás révén.
✅ Biztosítottam, hogy minden jogszabályi előírásnak megfelelnek.
Az ügyvezető így fogalmazott a végén:
❝ „Hihetetlen megkönnyebbülés, hogy már nem nekünk kell ezzel foglalkozni. Eddig folyamatos stresszt jelentett az EPR, most viszont teljes biztonságban érezzük magunkat.” ❞
Ha Ön is tanácstalan az EPR-rel kapcsolatban, és szeretné elkerülni a felesleges költségeket és bírságokat, akkor ne habozzon!
Vegye fel velem a kapcsolatot még ma!
Ne hagyja, hogy az EPR miatt feleslegesen költsön vagy jogi problémákba ütközzön – bízza rám a teljes ügyintézést!